Selman Bulut, bir zamanlar antropolojiyle ilgilenmiş eski bir boksör, şimdilerdeyse bir camide görev yapan sıradışı bir imamdır. Bir gün camide namaz kıldırdığı sırada caminin içi silah sesleriyle yankılanır. İçeride bulunan kişilerden biri yere yığılır ve hayatını kaybeder. Olay yerine gelen polis ilk delilleri toplar ve araştırma süreci başlar. Selman Bulut bu olay sonrasında harekete geçer ve şüphelendiği kimi kişi ve durumların üzerinden davayı çözmeye karar verir. Her ipucu işleri beklemediği bir noktaya götürür ve olaylar gittikçe daha gizemli bir hal almaya başlar...

image

DİP - PUHU TV

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir klinikte, insanları intihar düşüncesinden vazgeçirmeye çalışan bir görevli olan Sahir (İlker Kaleli), kendisine gelen bir SMS mesajı yüzünden bir bilim kadını olan Bilge'ye (Neslihan Atagül) danışır. Aynı zamanda eski eşi Ekin (Berrak Tüzünataç) ile ilgili bazı soruların cevaplarını almaya çalışır.

image

Herkes için Adalet

Avukat tutmaya parası yetmeyen zanlıların avukatlığını yapan kamu avukatlarının yaşadıklarına ve onların hakimlerle, savcılarla olan ilişkilerine odaklanan bir hukuk filmidir “Herkes İçin Adalet”. Al Pacino'nun canlandırdığı Arthur adlı avukatın birkaç vurucu vakasına değinen filmde, özellikle Arthur'un sürekli didiştiği bir hakimin tecavüzle suçlanmasının ardından başlayan hikaye gerçekten etkileyici. Bu son derece güçlü hakimin, Arthur'a kendisini savunması için yaptığı teklifi kabul etmek zorunda kalır. Karşılığında hakimden suçsuz yere yatan bir müvekkili için yardım etmesini ister.
Adaletin yavaşlığının ve parası olmayan insanların hayatlarını küçümseyen burnu havada, paragöz hukukçularına ciddi bir eleştiri getiren film Oscar adayı senaryosuyla da dikkat çekici. Yönetmen Norman Jewison'ın filmi daha adından, jeneriğinden finalde Al Pacino'nun yaptığı açılış konuşması sahnesine kadar adalet sisteminin adaletsizliğine vurgu yapan güçlü bir filmdir ve güçlü olanların adaleti nasıl da kendilerine göre kullanabildiğini acı olaylar eşliğinde anlatır. Bu filmdeki rolüyle Al Pacino, ‘en iyi erkek oyuncu' dalında Oscar'a aday olmuştu. (15+)

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/hayat....im/kultur-sanat-habe

Sözcü Gazetesi Köşe Yazısı

image

Av Mevsimi

İşinin ehli bir polis olan Ferman (Şener Şen), yıllanmış tecrübesi, dikkate şayan sezgileri ve konularının uzmanı takipçiliğiyle tüm teşkilatta küçük çapta bir efsanedir. Kendi aralarında Ferman'dan “Avcı” diye bahsederler. Teşkilatın bir diğer figürü ise yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) olarak dikkat çekmektedir. Bu çılgın ikili, cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez” olarak aralarında dolaşır. Öldürülen genç bir kız, onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en varlıklı adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı adamlarla karşı karşıya bırakacaktır. Hayatını karısına adayan, onun illet hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) delicesine bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyada turist gibi dolaşan çömez Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını bir daha asla eski haline dönüştüremeyecektir.

image
  • Hakkımızda
  • Hukuk ve çeşitli hukuk dallarıyla ilgili sinema filmlerinin paylaşımı amacıyla kurulmuştur.