Arkadaşlar mezun olduğum için kitaplarımı pazaryerinde satışa çıkardım şehir değiştireceğim için çok ucuza toplu almak isteyen olursa daha da indirebilirim fiyatı.

1 yıl önce - çevirmek - Çağlayan Adliyesi.

Arkadakine gerek kalmadı artık.

image
1 yıl önce - çevirmek

Bugün yayımlanan Resmi Gazete'de çok ilginç bir AYM kararına denk geldim. Karardan ziyade bireysel başvuruya konu olan olay, akıcı bir roman gibiydi adeta.
1998 yılında, Niğde'de bir kasabanın ilköğretim okulunda "din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği" yapan başvurucu hakkında okulun hademesine eşcinsel ilişki teklif ettiği ve bazı kişilerle de bu yönde ilişkiler kurduğu iddialarıyla soruşturma başlatılıyor. Süreç devam ediyor, tanık beyanlarında başvurucunun kasaba halkından 2 kişiye daha ilişki teklif ettiği ve hatta bir tanesiyle ilişkiye girdiği ortaya çıkıyor. Başvurucu iddiaları kabul ediyor ve görevden atılıyor. Daha sonra bazı disiplin suçları için af çıkmasına rağmen başvurucunun talebi reddediliyor. Mahkemelerin kararlarını, başvurucunun hangi ihlaller için AYM'ye başvurduğunu ve son olarak AYM kararını gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

20180306-10.pdf
  • Hakkımızda
  • Group of Istanbul University Students