Arkadaşlar Merhaba, ben Murat daha önce de bahsettiğim şekilde bu sene Marmara Hukuk bölümünü kazandım şuan elektronik ortamdan kaydımı yaptım ve ders seçimi yapacağım. Bu konuda siz değerli büyüklerimden aşağıda yazacağım seçmeli derslerden hangisinin daha çok ileriye dönük olarak bana fayda sağlayacağını ve ufkumu açacağını sizlerden öğrenmek istiyorum;

HUK-SD1:
1-Umumi Hukuk Tarihi
2-Evlilik Birliği
3-Hukuk Mesleği ve Etik
4-Sosyoloji
5-Turkish Family Law

HUK-SD2:
1-İkstisat
2-Hukuk Metedolojisi

Son olarak aynı 1. Hoca ile 2. Hoca aynı kişi bunlar arasından birisini seçmemde bir farklılık var mı? En altta yabancı dil var sadece ingilizce ve ö. ü. atanmamış onu seçmem gerekir mi? Bu derslerden herhangi birinde ki seçmeli derslerden birden fazla seçsem olur mu, olursa nasıl olur?

Ağabeyler, ablalar bu sene Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünü kazandım Güneydoğu Anadolunun bana göre ıssız ve tenha olmayan bir ilinden yazıyorum. Daha önce büyük şehir tecrübem her ne kadar olduysa da hiç üniversite tecrübem olmadı. Sizden ricam bu konuda bilgi sahibi olan geleceğin siz avukatları, savcıları, hakimleri olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dönemlik Sistem Vize Takvimi. Herkese başarılar çok zor bir sınav dönemi olacak.

26mart6nisanvize.pdf