Bu hafta tanıttığımız okul Berkeley Hukuk: Silikon Vadisi’nin hemen kuzeyinde San Francisco Körfez Bölgesi’nde, dünyanın en hareketli bölgelerinden birinde eşsiz bir hukuk eğitimi sunuyor. 4 farklı LLM seçeneği sunan Berkeley hakkında daha fazla bilgi için blogumuzu ziyaret edin!

https://amerikadahukuk.com/uni....versity-of-californi

image

U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 6. sırada olan New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin LLM programını tanıtacağız. Birleşik Devletler’in kuzeydoğusunda New York eyaletinde bulunan üniversitenin LLM programı hukuk mezunları arasında önemli bir yerde bulunmaktadır. LLM programı açısından birçok seçeneğe sahip bu okulu biraz tanıtalım:

https://amerikadahukuk.com/new....-york-universitesi-h

image

Resume

LLM başvurusunun niyet mektubundan sonra gelen en önemli parçalarından birisi olan resume, kabul komitesinde iyi bir intiba bırakmak açısından önemlidir. İyi hazırlanmış bir resume kabul almanızı sağlarken, iyi hazırlanmamış bir resume başvurunuzu tehlikeye atabilir. Resume yazarken dikkat edilmesi gereken hususları sıraladık. Yazımız blogda!

https://amerikadahukuk.com/llm....-basvurusu-icin-resu

Niyet Mektubu: Nasıl Yazmalı?

LLM başvurularının en önemli ayağı olan Niyet Mektubu nasıl yazılır merak ediyorsanız, niyet mektubunda ne yazılır ne yazılmaz bilemiyorsanız bu yazımız size göre.
Niyet Mektubu Kabul Komitesine verdiğiniz bir mülakattır aslında.

Niyet Mektubu Nedir?

Öncelikle bu soruya cevap vermeliyiz. Niyet Mektubu, LLM programlarına yüzlerce başvuru alan üniversitelerin, öğrencileri tek tek mülakata almak yerine yazmalarını istedikleri yazıdır. Kabul komitesine, sizi neden okullarına kabul etmeleri gerektiğini anlattığınız yazı da denilebilir.

Niyet Mektubunda, belli bir kelime sayısı ile kısıtlı bir şekilde, geçmişinizi, yeteneklerinizi ilgi alanlarınızı ve bütün bunların başvuru yaptığınız üniversite ve LLM programı ile olan ilişkisini anlatırsınız.

Niyet Mektubu’nun Önemi

Niyet Mektubu, başvurunuzun temelidir. İyi ortalama, harika bir cv ve kaliteli referansları, kötü bir referans mektubuyla harcayabilir ve red alabilirsiniz. Diğer adaylar arasından kendinizi belli ettiğiniz bir niyet mektubu ise, sizi kabul alma konusunda bir adım öteye götürecektir.

Niyet Mektubu Yazılırken Yapılan Hatalar

Gramer ve dil hataları, sık yapılan hataların başında geliyor. Gramer ve yazım yanlışları üstünüzde kötü bir intiba bırakacaktır. Başka bir hata daha var ki basit ama red almanıza sebep olacaktır; onlarca başvuru yapılırken üniversitenin ismini yanlış yazmak. Bu hayati bir hata olacaktır.

Niyet Mektubu İçin Bazı Tavsiyeler

Kendinizi çok fazla abartmaktan kaçının. Mütevazi ifadelerle kendinizi anlatmaya çalışın. Profesyonel görünün. Gereksiz ve başvurunuz ile ilgili olmayan bilgiler vermekten de uzak durun. İlgi alanlarınızı ve ilginç olan yönlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bunu yaparken de bu yönlerinizin sizi ve hukuk kariyerinizi etkileyen tarafları olduğunu da ifade edebilirsiniz. Son olarak da yazınızı son zamanlara bırakmayın. Üstünde çalışın ve en iyi yazıyı çıkarın. Tekrar tekrar kontrol edin. Yapabiliyorsanız tecrübeli bir gözden de üstünden geçmesini isteyin.

Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz;

https://amerikadahukuk.com/llm....-niyet-mektubu-yazar

Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Bu yazımızda New York Manhattan’da yer alan Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. programını tanıtacağız. U.S. News and Media Report’un hazırladığı 2019 yılı için geçerli en iyi hukuk fakülteleri listesinde Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi 5. sırada yer alıyor. Ayrıca Ivy League olarak adlandırılan Amerika’nın en başarılı 8 üniversitesinden biri.

18. yüzyıla kadar uzanan tarihiyle Hukuk alanında önemli bir yerde bulunan Columbia Üniversitesi, LL.M. yapmak isteyen öğrencilerin daima ilgisini çekmiş bir üniversitedir.

Her sene 270 civarı öğrenci kabul eden Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi geleneksel bir LL.M. eğitiminden ziyade, öğrencilere LL.M. programlarında kendi derslerini seçmelerini sağlayan bir sistem sunuyor.

Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. programı hakkında daha fazla bilgi için blog yazımızı inceleyebilirsiniz:

https://amerikadahukuk.com/col....umbia-universitesi-h

Amerika’daki LL.M. programları tanıtımlarımızda bu hafta Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. programını tanıttık. Daha ayrıntılı bilgi için blogumuzu inceleyebilir veya danışmanlarımızdan ücretsiz 30 dk’lık Skype görüşmesi talep edebilirsiniz. Ek olarak, sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

image
  • Hakkımızda
  • Amerika’da Hukuk, yurt dışında hukuk alanında akademik kariyer yapmak isteyen bireylere yönelik olarak eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuş bir organizasyondur.